Drupal Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çok genel olarak ifade etmek gerekirse; Drupal, herhangi bir programlama dili bilmeden farklı tipte web siteleri oluşturmanızı ve işletmenizi sağlayan bir "İçerik Yönetim Sistemi(İYS[İng: CMS - Content Management System])"dir.

Sitenin Drupal bölümünde Drupal hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Drupal.org'un proje sayfasından indirebilirsiniz.

En güncel kararlı sürümü kullanmanız önerilir. Bu sürümü Drupal Project sayfasında bulabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer son sürümde sürüm yükseltmeye zorlayıcı özellikler yoksa, sizin için önemli bir topluluk eklentisi hazır değilse ya da zamanınız yoksa, kullandığınız sürüm için güvenlik güncellemeleri sunulduğu sürece sürüm yükseltme için acele etmenize gerek yok. Ayrıntılı bilgi için Version info sayfasına başvurun.

PHP tabanlı bir sistem olan Drupal'ın sistem gereksinimleri oldukça düşüktür. Geçerli tek kısıtlama veritabanı konusundadır.

Ayrıntılı bilgi için Sistem Gereksinimleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

İnternette İYS(İçerik Yönetim Sistemi)'leri karşılaştıran birçok  araç(Örn: http://www.cmsmatrix.org) ve yazı bulabilirsiniz. Drupal'ın en yaygın diğer iki İYS olan WordPress ve Joomla'dan temel farklarından birkaçı ve ayrıntılı bilgi için: Drupal Nedir?

Dünya genelinde çok büyük ve önemli birçok site Drupal kullanıyor. Bu siteleri görmek için: