Context | Drupal Eklentileri

Context(Bağlam) eklentisi sitenizin farklı kısımları için bağlamsal koşullar ve tepkileri yönetmenize izin verir. Her bağlamın sitenizin bir  bölümünü sunduğunu düşünebilirsiniz. Her bağlam için bu bağlamı tetikleyecek koşulları ve Drupal'ın bu etkin bağlama tepki vermesi gereken yönlerini seçebilirsiniz.

Koşulları hangi bağlamın etkin olduğunu görmek için sayfanın yüklenişi sırasında denetlenen kurallar dizisi olarak düşünün. Etkin bağlamlarla ilişkilendirilmiş tepkiler harekete geçirilir.

İçerilen diğer eklentiler

  • Context UI (Bağlam Kullanıcı Arabirimi) bağlamları yönetmek ve düzenlemek için bir yönetsel arayüz sağlar. Bağlamlar oluşturulduktan sonra, düzgün işlemeleri için bu alt eklenti gerekli değildir ve yayındaki çoğu sitede devre dışı bırakılabilir.
  • Context layouts (Bağlam düzenleri) alt eklentisi temalar için sayfa temalarını bildirmek ve değiştirmek için biçimlendirilmiş bir yol(yöntem) sağlar. Bu, Drupal temacılarının ön sayfa, giriş sayfası, yönetim bölümü gibi çeşitli özel durum sayfaları için page.tpl.php dışında bir şeylere geçme/değiştirme numarasının bir devamıdır.
Eklenti Bilgileri
Eklenti: 
Drupal Sürümleri: