Eklediğim terimlere göre seçim listesi yapmak istiyorum

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhaba, başlık ne kadar doğru bilmiyorum ancak yapmak istediğim olay şu. En basit hali ile nasıl yapabilirim?

Bir kullanıcı kayıt olacak, kayıt ekranında İl seçtiğinde (İstanbul) hemen altında ilçeler listelenecek. Her il seçiminde o ile ait ilçeler otomatik olarak gelsin istiyorum.

Bu arada il ve ilçeyi terim olarak mı eklemem gerekiyor, field olarak mı eklemem gerekiyor bilmiyorum. Ama ben terim olarak ekleme taraftarıyım. Çünkü ileride bu ilçelere ait mahalleleri de ekleyeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
ugurlu kullanıcısının resmi ugurlu 16.12.2019 - 11:10

Merhaba,

Sanırım bir kavram karmaşası var. İl ve ilçeler için bir sözlük oluşturup terimler halinde girseniz de bunları ilgili içerik türünde ya da kullanıcı profilinde bir alan (terim referansı) içinde kullanacaksınız. Yani kullanıcı profiline bir alan olarak eklemeniz gerekiyor.

Ancak, iller neyse de ilçeleri hatta mahalleleri de girecekseniz, elle girmek yerine var olan kaynaklardan içe aktarma yöntemlerini araştırmalısınız. Ya da belki dinamik olarak belli kaynaklardan çekilebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 16.12.2019 - 12:04

Merhaba, cevap için teşekkür ederim. Ben il / ilçe / mahalle şeklinde Drupal'a bunu import ettim. Ayrıca içerik türüne girip yeni bir sınıflandırma alanı ekledim. Fakat node/add/icerikturu dediğim zaman öyle bir donma oluyor ki, sayfa açılmıyor :) muhtemelen terim fazla olduğundan dolayı çok sorgu alıyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Gönderi Bilgileri
ugurlu kullanıcısının resmi ugurlu 16.12.2019 - 16:29

Veriyi hiyerarşik olarak (önce il seçilip sonra ilçelerin ve ilçelere göre mahallelerin seçilmesi) yüklemek gerek. Simple Hierarchical Select eklentisi bunu yapıyor ama veriyi ilk anda mı çekiyor yoksa seçime göre mi çekiyor emin değilim. Benzer başka eklentiler de var. Olmazsa kendiniz bir eklenti geliştirebilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.12.2019 - 11:36