Galeri formatter yükledim anasayfada galeri nasıl tek resim olarak, küçük resime tıklayıncada nasıl bütün galeri tek tek görünecek?

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhaba,
Drupal sayfama galeri formatter eklentisini kurdum. İçerikten bir resim galerisi ana sayfaya yükseltimmiş olarak yükledim. Ancak sadece ana sayfada içerik ismi olarak görünüyor. Devamını okuyu tıklayınca galeri görünüyor. Ben ana sayfadan şiiri sildim. Ana sayfaya birçok resim galerisi eklemeyi düşünüyorum. Bütün galeriler ana sayfada nasıl tek resim halinde, tıklayıncada nasıl tüm galeri resimleri görünecek?
Galeri menülerde ana sayfa altında alt menü olarak görünüyor. Her galeri bu şekilde mi görünecek? Ana sayfa alt menüsü gibi menülerde görünmemesi mümkün mü?
Ana sayfada galeri isminin altında gönderenin adı , tarih, saati de yazıyo. Bunları nasıl kaldırabilirim? Sadece tek resim görünmesini istiyorum galeri ismiyle beraber.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Etiketler:
galeri formatter
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Tema:
Gönderi Bilgileri
osmankizildag 26.08.2017 - 06:57

Merhaba,

Gallery Formatter eklentisini uzun zaman önce denemiştim ve maalesef özelliklerini hatırlamıyorum. Ana sayfaya yükselttiğinizde teaser görünümünde gösterilir içerikler; eğer Gallery Formatter bir alan olarak yer alıyorsa (ayrı bir blok vs. oluşturmuyorsa), bu alanı teaser görünümde göstermelisiniz. Gallery Formatter ayarlarını değiştirerek ve eklentinin tpl dosyalarını kopyalayıp düzenleyerek istediğinize yakın bir şeyler geliştirebilirsiniz ama bu tür slider/slideshow, galeri vb. gereksinimler için Views kullanıyor ve öneriyorum. Hazır eklentiler belli özellik ve ayarlarla geliyorlar ve gereksinimlerinize uygun olarak özelleştirmek kolay ya da olanaklı olmayabiliyor. Views ile gereksinimlerinize uygun olarak geliştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 28.08.2017 - 13:25

  Merhaba, 

  Bir sitede görmüştüm. Ana sayfadaki kapak fotoğrafının altında kiralık adı altında bir bölüm açılmış. Kiralık bölümünün altındada inönü, buca kop, şirinyer adı altında 3 bölüm var. İnönü, buca kop, şirinyer bölümlerinin altında hemen küçük birer resim görünüyor. İnönü altındaki küçük resme tıklayınca resim galerisi açılıyor. Buca kop, şirinyer altındaki küçük resimlerini de tıklayınca aynı şekilde resim galerileri açılıyor. Sanırım galeri formatter eklentisiyle yapılmış olmalı. Bu şekilde bende nasıl bölümler ve resim galerileri oluşturabilirm. Yapmam gereken işlemleri adım adım anlatabilir misiniz?

  Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.  

Gönderi Bilgileri
osmankizildag 29.08.2017 - 00:33

Merhaba,

Verdiğiniz son örnek de soruda anlattığınız yapı da Views ile yapılabilir. Adım adım anlatmak epey zaman ve emek gerektirir (geliştirmekten daha çok); ancak ipucu verebilirim:

Gallery Formatter eklentisi ile görsel eklediğiniz içerikleri gösteren bir Views gösterimi oluşturun (blok görünümü kullanarak). Biçim/Format olarak Fields/Alanlar'ı seçip görsel alanını ekleyin (başlık alanını göstermeyecekseniz, dışlayın ya da silin). Alan ayarlarından "Display all values in the same row"u (Önümde örnek yok, tahminen Türkçesi "Tüm değerleri aynı satırda göster" gibi bir şeydir.) seçin, öğe sayısını 1 ve offset'i 0 olarak ayarlayın. Görsel biçemi ayarlarını uygun gördüğünüz biçimde yapın. Belli sayıda öğe göstermek istiyorsanız Sayfalayıcı/Pager kısmından ayarlayın. View'u kaydedin. Bloklar bölümünden (siteadresi/admin/structure/block) bu bloğu ana sayfada istediğiniz bölgede (region) gösterilecek biçimde ayarlayın.

Bundan sonrası CSS (ve HTML'i daha özelleştirmek isterseniz, Views rewrite output veya tpl.php düzenleme).

Gallery Formatter yerine Flex Slider da kullanabilirsiniz (başka benzer eklentiler de var); Flex Slider ile daha çok seçeneğiniz olur, daha modern, gelişkin, responsive slider/carousel vs. geliştirebilirsiniz. Flex Slider kullanırsanız, Galeri içerik türündeki görsel alanı için bir optionset oluşturmanız gerekecek. Bu optionset ile gösterim biçimini slideshow (hareketli) ya da galeri (durağan) yapabilir, sayfalayıcı olarak düğmeler ya da küçük görseller kullanabilirsiniz. Başka birçok ayar ve özelleştirme olanağı var.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 29.08.2017 - 12:21