sözlük sitesi için hangi modül gerekiyor?

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

merhaba ben sözlük sitesi kurmayı düşünüyorum ekşi sözlük veya ona benzer.bunun için hangi eklentiler,mobül vs.gerekiyor?

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
serdo 29.05.2017 - 14:41

Merhaba,

Açıkçası üzerinde düşünecek zamanım olmadı. Drupal Türkiye Facebook grubunda da sordum üyelerin görüşlerini almak için ama geri dönüş yapılmadı şu ana dek. Şimdi Ekşi Sözlük'ü açıp göz atarak düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım.

Ekşi Sözlük'ün back-end'ini bilmeden çok net bir şeyler söylemek zor ancak front-end ve tahminlerden yola çıkarsak:

Topic ve Entry birer içerik türü (Content type - çekirdekte), Başlıklar bir sözlük (Taxonomy - çekirdekte) olarak geliştirilebilir. Topic oluşturulurken Başlıklar sözlüğünden terim seçilir, Entry oluşturulurken de Topic seçilir (Entity reference - D8'de çekirdekte). Views (D8'de çekirdekte) ile de üstteki başlıklar menüsü, soldaki gündem bölümü, Topic gösterimi ve kullanıcı sayfası oluşturulabilir. "Mükemmel ara" bölümü bir view (exposed filter) bloğu olabilir. Üye rütbeleri (ya da Ekşi Sözlük'te hangi terim kullanılıyorsa) çekirdekteki kullanıcı rolü özelliğiyle geliştirilebilir. Yani Drupal 8 çekirdeğiyle, hiçbir eklenti kurmadan, kabaca Ekşi Sözlük benzeri bir site geliştirebilirsiniz.

"şukela / çok kötü" ve "şikayet" işlevleri için Flag kullanılabilir.

"badges" işlevi için Rules kullanılabilir.

Ön yüzde görebildiğim işlevler ve ilgili düşüncelerim bunlar. Drupal 8 ile geliştirmeye başlar ve sorunlarla karşılaşırsanız, bu başlık altında yorum olarak ya da yeni bir soru olarak paylaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 30.05.2017 - 13:31