View modülünde CONTEXTUAL FILTERS ve RELATIONSHIPS

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Selamlar;

Şöyle birşey yapmak istiyorum. taxonomy de eklediğim bir sözlüğü kullanıcı üye olurken seçiyor. Kullanıcı giriş yaptıktan sonra taxonomy de seçtiği terim ile aynı seçimi yapmış kullanıcıların içeriklerini görüyor. View modülünde CONTEXTUAL FILTERS ve RELATIONSHIPS ile cebelleştim biraz ama olmadı. Filterla seçim yaparak ulaşıyor ama seçim yaptırmak istemiyorum. CONTEXTUAL FILTERS ve RELATIONSHIPS ile aynı taxonomy ile terim seçmiş kullanıcı içeriklerini görüntüleyebiliriz. Hımm karışık anlatmadım sanırım.

Acil yardıma ihtiyacım var arkadaşlar;

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
bote2002 01.03.2017 - 23:33

Merhaba,

Başka yolları da olabilir ama Views Default User Taxonomy eklentisiyle daha kolay yapabilirsiniz:

  • Kullanıcıları listeleyen bir view oluşturun.
  • Profile eklediğiniz terim alanını süzen bir contextual filter ekleyip "Load default filter from user page, that's good for related taxonomy blocks" seçeneğini (Bu seçenek yukarıda bahsedilen eklenti sayesinde Views'a ekleniyor.) işaretleyin.
  • "Multiple-value handling" altından "Filter to items that share any term" seçeneğini işaretleyin.
  • Kullanıcıların bu Views bloğunu görme izni olduğundan emin olun. Views otomatik olarak kullanıcı profilleri görme izni atıyor bu bloğa, ilgili kullanıcı rolüne bu izni vermelisiniz.

İyi çalışmalar.

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 02.03.2017 - 15:15

Selamlar;

Dostum olmadı yaa. Kafayı yiyecem; ne yapabilirim aynısını yaptım

Gönderi Bilgileri
bote2002 02.03.2017 - 20:57

Selamlar

Bir bakabilme imkanımız varmı http://www.pentopia.org/

admin admin

Siteyi deneme amaçlı kullanıyorum

Gönderi Bilgileri
bote2002 02.03.2017 - 21:12

Merhaba,

"Yukarıdaki yorumlar görünmeyebilir diye yazıyorum" içerikli bir Yanıt eklemişsiniz (silindi); Yanıt, soruna yönelik çözüm sunmak için kullanılmaktadır, dikkat çekmek vs. için değil. Lütfen siteyi bu tür yanlış kullanımlar ve spam gönderilerle kirletmeyin.

Yanıt test edilmiştir; aynısını yapmanız, doğru uygulamanız halinde istediğiniz sonucu verecektir.

Sitenizde bir çalışma yapılmasını istiyorsanız, İletişim bölümünden Ücretli Drupal İş/Destek Talebi oluşturabilir ya da freelance platformlarında proje oluşturup teklif alabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 03.03.2017 - 11:32