drupal kurulum ???

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

merhaba drupal 7 kurulumu esnasın da sorun yaşıyorum 

kaleweb.xyz/install.php  adresine giriyorum fakat otomatik olarak

http://kaleweb.xyz/core/install.php  buraya yönleniyor sayfa publich_html dizinin de de core diye bi klasör yok sorun nedir acabaaa 

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
EtichEt 19.01.2017 - 01:11

Merhaba,

Sanırım Drupal 7 yerine Drupal 8 indirmişsiniz ya da buna benzer bir karışıklık olmuş. Drupal 7'de kurulum adresi siteadi.com/install.php iken Drupal 8'de siteadi.com/core/install.php'dir. Drupal 8 indirdiyseniz, Drupal ana dizininde bir core dizini ve o dizin içinde install.php olmalı. Sitenize girdiğimde kurulum sayfasına yönlendiğini ama 404 hatası verdiğini gördüm. Kurulum dosyaları eksiksizse, sorun dizin ve dosya izinleriyle ilgili olabilir.

Sunucuya yüklediğiniz Drupal dosyalarını silmeniz (özelleştirdiğiniz bir şeyler varsa yedeğini alın), istediğiniz Drupal sürümünü indirip tekrar yükleyerek temiz bir başlangıç yapmanız en kolay ve doğru çözüm olabilir. Yukarıda belirttiğim gibi, izinleri de gözden geçirin.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.01.2017 - 12:48