2 içeriği 1 sayfada nasıl gösterebilirim

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

merhaba bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim 2 tane içeriğim var bunu birleşmiş bir resimde link olarak göstermek istiyorum karşılaştırma siteleri gibi ama değil viewsi panelsi filan kurdum denemeye calıstım ama basaramadım

Temel Bilgiler
İlgili Eklentiler
Tema:
Gönderi Bilgileri
darkman 21.12.2016 - 15:36

Merhaba,

Maalesef verdiğiniz bilgiler çok yetersiz. Onlarca soru sorarak gerekli bilgi edinilebilir ama en doğrusu sizin en baştan gerekli tüm bilgiyi ayrıntılı ve özenli olarak sunmanızdır; böylelikle gereksiz zaman ve emek kaybı da önlenmiş olur.

Yapmak istediğiniz şey Views ya da başka yollarla gerçekleştirilebilir; ayrıntılı bilgi verirseniz, kesin bir şey söyleyebilir ve çözüm önerebilirim.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 22.12.2016 - 11:45

bir araba sitesi yapmaya calısıyorum ancak farklı birşey tabi bu arada da drupal ogrenmeye calısıyorum

konuya hemen gireyim

araba modeli : mercedes c320

yakıt tipi: benzinli

araba modeli : audi a8

yakıt tipi: benzinli

araba modeli : mercedes c220

yakıt tipi: dizel

gibi olan veride

sadece benzinli olanları birleştirerek göstermek 2 si birleşecek ama linki tek resimde gösterip tıklandığında yan yana bilgileri gözükecek böyle birşey hayal ediyorum umarım anlatabilmişimdir.

Gönderi Bilgileri
darkman 22.12.2016 - 22:18

Yanlış anlamadıysam, şöyle yapılabilir:

"Benzinli" tahminen bir sözlük terimi ("Yakıt Türü" gibi bir sözlükteki). İçerik sayfalarında bu terime tıklandığında Drupal zaten bu terimle etiketlenmiş içerikleri listeler. Ancak bu görünümü özelleştirmek (örneğin 2 sütunlu bir yapıda göstermek) istiyorsanız, Views ile bir terim sayfa gösterimi oluşturup, HTML ve CSS ile istediğiniz biçimde sunabilirsiniz. Daha sonra bu sayfanın URL'ini (örn: siteadi.com/araclar/yakit-turu/benzinli) istediğiniz yerde (bir blokta, içerik içinde vs.) ve biçimde paylaşabilirsiniz (örneğin bir benzin pompası görseline ekleyerek). "Yakıt Türü" altındaki terimleri listeleyen bir başka Views block gösterimi oluşturup terimleri uygun simge ya da görseller halinde sunabilir (CSS ile) ve bu bloğu istediğiniz her sayfada gösterebilirsiniz. Dilerseniz diğer araç nitelikleri (marka, model, araç türü vb.) için de benzer gösterimler oluşturabilirsiniz. Views yerine terim ve içerik türü tema dosyalarını (tpl.php) özelleştirerek de benzer sonuçlar elde edebilirsiniz ancak Views ile daha kolay ve verimli bir biçimde çalışabilirsiniz.

Bu vb. çalışmalar için içerik türleri, Taxonomy, Views, Pathauto bilgi ve deneyimi gerekecektir.

Anlamadığınız noktalar varsa açıklayabilir, sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 23.12.2016 - 12:05