Sayfa bulunamadı hatası almıyorum.

Merhaba,

Bir 404 sayfam mevcut. İçerik bulunamadığı zaman 404 sayfasına yönlendiriliyor. Ancak farklı bir sorunumdan bahsedeceğim ve bunu da resimlerle anlatmaya çalışacağım.

Views ile bir kategori sayfası oluşturdum ve istediğim görünümü elde ettim. Fakat kategori sayfasında yanlış bir kategori yazdığımda sayfa bulunamadı hatası almıyorum.

Şöyle ki;

Bir kategori sınıflandırmam var ve ismi "Uygulama." Pathauto kullanarak kategori yolunu uygulamalar/[term:name] olarak yaptım ve düzenli şekilde listeleyebiliyorum.

Ancak views ile yaptığım işlemde şöyle hatalar oluyor. Daha doğrusu hata mı bilmiyorum ancak yine de buna çözüm üretmek istiyorum.

www.site.com/uygulamalar/varolankategori (varolan kategori zaten ben de ekli ve görünüm sağlıyorum, sorun yok)

www.site.com/uygulamalar/olmayankategori (burada ise /uygulamalar sayfasındaki içerikler listeleniyor. Yani hata sayfasına yönlendirmiyor çünkü öyle bir kategorim yok. Peki, şuna da deyineyim.

www.site.com/uygulamalar/varolankategori/olmayankategori/sonsuzkategori/ (ne kadar eklersem ekleyeyim yine de hata sayfasına yönlendirmiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Oluşturduğum views'i resimler ile gösteriyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Projem için çok önemli bir husus bu.

http://i.hizliresim.com/y4N5Ln.png

http://hizliresim.com/6nrP5l

http://i.hizliresim.com/6nrP5l.png

http://hizliresim.com/WYgk14

http://i.hizliresim.com/3ovLY9.png

http://i.hizliresim.com/R31koY.png

 

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
synet kullanıcısının resmi synet 12.06.2016 - 04:43

Merhaba,

Test sitemde bu sorunu oluşturmaya çalıştım ama başaramadım. Yani olmayan bir terim ya da path girilirse, "sayfa bulunamadı" hatası veriyor olması gerektiği gibi.

Oluşturduğunuz view'u (Sanırım ön tanımlı terim view'unu kopyalayarak oluşturmuşsunuz.) pasifleştirip yeni bir view ile denemenizi öneririm. Views çok gelişkin ve bununla doğru orantılı olarak çok karmaşık bir yapıya sahip. Gözden kaçan küçük bir ayrıntı saatler hatta günlerce uğraştırabilir. Temiz bir başlangıç bu gibi sorunları eleyebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 12.06.2016 - 11:39

Merhaba,

Sizin de söylediğiniz gibi çok karmaşık bir durum oldu. Fakat bu sorunumu da views404 eklentisi ile çözdüm. Çok teşekkür ediyorum.

Gönderi Bilgileri
synet kullanıcısının resmi synet 12.06.2016 - 14:28

Yanıt ekleme sayfasında da açıklandığı üzere:

"YANIT" içerik türü, "Destek" bölümündeki sorulara çözüm sunmak amacıyla kullanılmalıdır. Soruyla ilgili yanıt (ÇÖZÜM) içermeyen yazışmalar için lütfen YORUM EKLE seçeneğini kullanın. "

Eklediğiniz yanıt silinerek yorum olarak eklendi.

3. kez (3 ayrı sorunuzda) yorumlarınızı "Yanıt" içerik türü kullanarak eklediğiniz için hesabınız engellenmiştir; bilginize.

Gönderi Bilgileri
Drupal Türkiye kullanıcısının resmi Drupal Türkiye 12.06.2016 - 14:34