Düğüm içerisinde menü oluşturmak.

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhaba,

Ben düğüm içerisinde bir menü oluşturmak istiyorum. Örnek menü aşağıdaki gibidir.

Mesela bir içeiğim var adı: "İstanbul hakkında merak edilen her şey"

Bu içeriğe girildiği zaman ben menü oluşsun istiyorum.

 

Birinci menü açıklama kısmı olacak zaten bunu içerik yazarken giriyorum. İkinci menü ise içerik türüne eklediğim field alanı olacak bu alan da galeri şeklinde. 3. menü ise Yine içerik türüne eklediğim video alanı olacak.

Menülerin şöyle görünmesini istiyorum.

 

Açıklama - Galeri - Video

Menülere tıklandığında field alanlarının görüntülenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler.

NOT: Önemli bir notu eklememişim. Quicktabs ile yapmak istemiyorum. Sadece menü olmasını istiyorum.

Teşekkürler.

(Drupal Türkiye: Notu Yanıt olarak eklemişsiniz; silinip sorunuza eklendi.)

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
synet kullanıcısının resmi synet 08.06.2016 - 11:34

Merhaba,

İçerik türüne özel bir node php.tpl ya da Views view oluşturarak yapılabilir. (Bunları ayrıca araştırmalısınız; nette bolca kaynak var.)

Önce 3 bağlantıdan oluşsan basit bir menü (gerçek bir Drupal menüsü değil) eklenip daha sonra jQuery ve CSS ile ön tanımlı olarak gizli olan ilgili 3 alanının menü bağlantılarına tıklanınca gösterilip/gizleneceği biçimde bir yapı oluşturulabilir. Yine CSS ile görünümü istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz. (Bunlar da çok temel, basit konular ve nette bolca kaynak var.)

İyi çalışmalar.

 

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 08.06.2016 - 13:47

Bunu dinamik olarak yapamaz mıyım?

Views ile?

Gönderi Bilgileri
synet kullanıcısının resmi synet 08.06.2016 - 14:45

"Dinamik"ten kastınız nedir?

Yukarıda anlatılan biçimde yaparsanız, yaptıklarınız bu içerik türündeki tüm içerikler için geçerli olur. Ama menü öğelerini ve ilgili alanları her içerik için farklı ad ve sayıda yapmak isterseniz, bu da olanaklı ve birçok farklı yöntem kullanılabilir.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 08.06.2016 - 15:51

Açıkçası bunu yapmak için bir modül mevcut. Ancak gerek ayarları, gerekse tema düzeni oldukça karışık ve ayar üstüne ayar yapmak gerekiyor.

Modül: https://www.drupal.org/project/node_collection

Yapmak istediğim ise tam olarak resimdeki gibi.

Gönderi Bilgileri
synet kullanıcısının resmi synet 08.06.2016 - 16:00

Başta sorduğunu sorudaki gereksinimlere göre ve genel Drupal geliştirme yöntem ve yaklaşımları çerçevesinde bir yanıt verdim ve uygulayabilirseniz, eklenti sayfasındaki ekran görüntüsüne benzer bir yapıyı (veya çok daha gelişkin ve estetik olanını) oluşturabilirsiniz.

Belirttiğiniz eklenti sorunuzda tanımladığınızdan daha farklı gereksinimlere çözüm sunuyor. Yine de sizin gereksinimlerinizi bir ölçüde de olsa karşılayacak biçimde de kullanılabilir tabii. Uzun süredir güncellenmediği ve çok az sayıda sitede kullanıldığı da göz önünde bulundurulmalı.

İlgili eklentinin kurulum ve ayarlarını zor buluyorsanız, benim önerdiğim çözüm kat kat zor gelecektir (özellikle Views). Ancak eğer çok basit siteler yapmayacaksanız; Views, özel tema dosyası oluşturma, eklenti kurma ve ayarlama gibi çok temel konuları yeteri ölçüde bilmeniz gerekecektir.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 08.06.2016 - 16:37