Rules ile harici sayfaya yönlendirme

Sitenin raporlarına baktığımda administrator ismiyle giriş yapmaya çalışanlar olduğunu görüyorum. Büyük ihtimalle deneme yanılma yaparak siteye giriş yapılmaya çalışılıyor. Bununla ilgili güvenlik önlemimi aldım ancak ben yine de kafamdaki soruları yanıtlamak için size sormak istedim.

Senaryo şu: Kullanıcı administrator ismiyle kayıt olmaya çalıştığında rules bu kullanıcıyı Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesine yönlendirsin.

Rules ile ilgili kaynak çok az izlediğim videolarda da böyle bir senaryo yoktu. Cevaplarsanız memnun olurum.

Etiketler:
rules, yönlendirme
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
mozakca 01.04.2016 - 20:45

Bu gereksiz bir çaba olacaktır kanımca. Çünkü büyük olasılıkla bu giriş/kayıt denemelerini yapanlar bot; gerçek insanlarsa da büyük olasılıkla Türkiye'den/Türk değiller; EGM web sitesine yönlendirmek caydırıcı olmayacaktır. Ayrıca EGM web sitesine sık sık böyle yönlendirmeler yapmanız hem doğru olmaz hem de sıkıntı oluşturabilir.

Drupal açısından bakarsak (Kullanıcı girişi ve kullanıcı kayıt işlemlerinden söz etmişsiniz; bunlar ayrı şeyler ama...): Rules ile; Login Destination,  LoginToboggan veya benzeri bir eklenti ile giriş/kayıt işlemi ve özel PHP kodu ile belki başarısız giriş/kayıt tetikleyici olarak kullanılabilir ve yönlendirme yapılabilir. Rules kullanmadan, özel kodlama ya da özel eklenti olarak yapılabilir hatta belki daha kolay/basit olur.

Giriş/kayıt formuna reCaptcha yerleştirebilir (ya da Mollom vb. kullanılabilir) ve böylece en azından botları engelleyebilirsiniz.

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 10.04.2016 - 11:50