Buradaki gibi soru-cevap eklentisi

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Bu sitedeki gibi bir soru cevap bölümü oluşturmak istiyorum. Bunu webform eklentisiyle yapabilir miyim? Tabi başka seçenekler de olabilir.

Etiketler:
soru, cevap, form
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
mozakca 20.02.2016 - 15:54

drupalturkiye.org'un Destek bölümü soru, yanıt ve yorum için ayrı içerik türleri oluşturularak ve Entity Reference, EVA: Entity Views Attachment, Views ve Rules kullanılarak yapıldı. Aslında yapı tamamlanmadı, henüz gösterilmeyen başka ek işlevler bulunuyor (Stack Exchange'deki yapı ve işlevlere benzer) ve sorunlar var ama zaman yetersizliğinden üzerinde çalışamıyorum. Soru-yanıt işlevi sunan tüm eklentileri de denemiştim zamanında; beklentilerimi karşılamadıkları ve/veya sorunlu oldukları için özgün bir sistem geliştirmek gerekti. Stack Exchange'i örnek almıştım; hemen hemen de aynısını geliştirebildim ama şimdi olsa daha basit bir yapı kurardım sanırım. Size de olabildiğince basit, yalın, çok gerekli olmayan hiçbir şeyi içermeyen bir yapı kurmanızı öneririm. Özellikle üzerinden uzun zaman geçince kendi geliştirdiğiniz şeylere bile yabancılaşıyorsunuz ve her ayrıntı ek sorun/yük oluşturuyor.

Basit bir soru-yanıt sistemi için soru içerik türü ve çekirdek yorum işlevi de yeterli olur. Drupal 8'de yorum işlevi çok daha gelişkin ve esnek (Tabii Drupal 8 gelişkin bir sitede kullanılmaya hazır değil şu an için.). Webform'un bu iş için uygun olacağını sanmıyorum.

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 22.02.2016 - 10:10