Ana sayfada blok açmak

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Sadece ana sayfada bir blok oluşturmak istiyorum. Tema zaten üç blok halinde ancak ben sadece içerik alanını daraltıp o bölümde içeriğin yanında bir blok oluşturmak istiyorum. Şu resimde anlatmaya çalıştım.

Etiketler:
tema, blok, CSS
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
mozakca 28.01.2016 - 13:49

İlk aşama için 2 seçenek var:

  1. Çekirdekteki ya da varsa temanızdaki page.tpl.php'yi page--front.tpl.php olarak temanızın templates (ya da tpl.php dosyaları için hangi dizini kullanıyorsanız oraya) dizinine kopyalamak, sonra 2. aşamadaki işlemleri uygulamak.
  2. Değişiklikleri page.tpl.php üzerinden yapıp , sonra 2. aşamadaki işlemleri uygulamak.

Bundan sonrası için de 2 seçenek var:

  1. Tema info dosyanıza bu bölüm için bir region tanımlayıp, page--front.tpl.php ya da page.tpl.php'de content'in yazdırıldığı yerin altına yazdırmak ve daha sonra ilgili bloku bu region'a atamak. (Yukarıda 2. seçeneği seçtiyseniz, bloku yalnızca ön sayfada görünecek biçimde ayarlamalısınız.)
  2. Bloku doğrudan page--front.tpl.php ya da page.tpl.php'de content'in yazıldığı yerin altına yazdırmak. (Yukarıda 2. seçeneği seçtiyseniz, template.php dosyasına gerekli PHP kodlarını yazarak blokun yalnızca ön sayfada görünmesini sağlamalısınız.)

Daha sonra CSS'le yerleşim ve tasarımı istediğiniz biçimde değiştirebilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 28.01.2016 - 20:51

Şu resimde de görüleceği gibi düzenlemeyi yaptım. Ancak benden sonra bu uygulamayı yapacaklara birkaç ekleme yapmak istiyorum. Tema dosyalarında ekleme yaparken bu alan için farklı bir div tanımlaması yapmalısınız. Yani içerik alanıyla ekleyeceğimiz bloğun divlerini birbirinden ayırmak gerekiyor. Bundan sonrası da css düzenlemesiyle hallediliyor.

Gönderi Bilgileri
mozakca 30.01.2016 - 12:23