İçerik türüne özel sayfa

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Selamlar;

 

oluşturduğum içerik türüne özel sayfa oluşturmak istiyorum yani ekteki resimdeki slidegaleri fieldini sol tarafa dayayıp açıklama fieldini onun altına ve diğer fieldleri soltarafa yerleştirmek istiyorum bunu sanırım temanın node.tpl.php dosyasında kodlarda düzenleme yaparak ayarlamam gerekir ama yeterli Türkçe kaynak neyazıkki bulamadım.

Resim:

http://i541.photobucket.com/albums/gg379/veli3350/mrdp_zps8mxwvds4.jpg

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
veli33 26.01.2016 - 19:53

Soruyu hatalı sormuşum, galeri ve açıklama sol tarafa diğer field leri ise sağtarafa yaslamak istiyorum.

Gönderi Bilgileri
veli33 26.01.2016 - 20:18

Merhaba,

Drupal 7'de içerik türüne özel node.tpl.php kullanmak için, çekirdekteki ya da temayla gelen varsa temadaki node.tpl.php'yi kopyalayıp (temanın template vb. dizinine), node--icerikturuadi.tpl.php (örn: node--otomobil-ilan.tpl.php) olarak adlandırın. Cache'i temizlemeyi unutmayın.

Belirttiğiniz sayfada önce içerik türünün Görünümü yönet (Manage display) bölümünden alan sırası ve diğer ayarlarını yaptıktan sonra, Field Group ile alanları gruplayıp daha sonra CSS ile istediğiniz biçimde gösterebilirsiniz. Diğer bir seçenek de özel içerik türü tpl.php yerine Views kullanmak.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 27.01.2016 - 09:46