Kullanıcılar arası mesajlaşma

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhabalar;

Sitemde ilanlar için bir içerik türü oluşturdum ve üyelere içerik türüne içerik ekleme yetkisi verdim şimdi yayınlanan içerikte kullanıcıya mesaj yaz gibi bir buton eklemem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim özel mesajlar için privatemsg eklentisini kurdum fakat içerik türüne alan ekle ddediğim zaman ilgili birşey bulamıyorum?

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
veli33 08.01.2016 - 15:30

Merhaba,

Privatemsg eklentisini kullanmadığım (yıllar önce bir siteye kurmuş ama ayrıntılı kullanmamıştım) için nasıl işlediğini bilmiyorum; ama tahminimce ileti göndermek için kullanıcı adını içeren belli bir bağlantı örüntüsü (link pattern) kullanıyordur. Şuna benzer bir şey: siteadi.com/privatemsg/username/... Yapmak istediğiniz belli bir içerik türü için içeriğin yazarına özel ileti gönderme linki eklemek ise: Views ile içerik yazarının kullanıcı adı ya da ID'sini alıp (Privatemsg eklentisi için hangisi uygunsa) yukarıda belirttiğim pattern içine token/değişken olarak yerleştirin ve bunu bir blok olarak içeriğin altında/yanında gösterin. PHP biliyorsanız template.php içine gerekli fonsiyonu yazıp ilgili içerik türü tpl.php'de istediğiniz yerde göstererek de gerçekleştirilebilir sanırım bu.

İyi çalışmalar.

Not: Sorularınıza verilen yanıtların işe yarayıp yaramadığını, sorun çözüldüyse nasıl çözüldüğünü yazarsanız benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılara da yardımcı olmuş olursunuz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 09.01.2016 - 10:50

Bu eklentinin özel ayarlarında hangi içerik türünde mesaj göndermek istiyorsanız ilgili kutucuğa işaret koyuyorsunuz. Böylece o içerik görüntülendiğinde yazara mesaj gönder linki görüntüleniyor.

Gönderi Bilgileri
mozakca 28.01.2016 - 13:19