Drupal 7'den 8'e Güncelleme Hata

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhabalar;
Drupal 7 sitemi 8 sürümüne güncellemek istiyorum. Drupal 8 i indirdim ve eski sürümün üzerine yazılacak şekilde dosyalarımı kopyaladım ancak update.php yi çalıştırınca hata mesajı alıyorum:

The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Symfony\Component\DependencyInjection\Exception\ServiceNotFoundException: You have requested a non-existent service "access_check.db_update". Did you mean this: "access_check.default"? in Drupal\Component\DependencyInjection\Container->get() (line 161 of core/lib/Drupal/Component/DependencyInjection/Container.php).

güncelleme için Türkçe döküman bulamadım, ne yapmalıyım?

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
veli33 09.12.2015 - 16:12

Bu yöntemle Drupal 7'den Drupal 8'e (ya da herhangi bir ana sürümden diğerine) yükseltme (upgrade) yapamazsınız; çünkü yapıları çok farklı. Henüz yeterli İngilizce kaynak bile yok bu konuda; Türkçe kaynak bulmanız şu an için çok zor. Eğer çok kapsamlı ve zengin içerikli bir site değilse, Drupal 8 ile sıfırdan geliştirmeniz daha kolay ve sorunsuz olacaktır.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 10.12.2015 - 09:12

en iyisi biraz daha beklemek sanırım cpanelden tam yedek almıştım tekrar eskiye çevirdim.

Gönderi Bilgileri
veli33 10.12.2015 - 16:23