Drupal Hatası (temporary://filexZGOhV dosya kopyalanamadı hatası) - Bunu bileniniz var mı ?

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Arkadaşlar dosya yüklerken aşağıdaki gibi hatalar alıyorum bunu nasıl çözebilirim. Bileniniz var mı ? 

Bununlar beraberinde bir kaç sorun daha var ilgilenen olursa ücret mukabilinde çalışabiliriz. 

Şimdiden Teşekkürler Herkeze ...

Belirtilen temporary://filexZGOhV dosya kopyalanamadı, hedef dizin gerekli şekilde yapılandırılmamış. Bu dosya ya da dizin izinleri ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Daha fazla bilgi için sistem günlüğüne bakabilirsiniz.

Belirtilen temporary://filedmXfUf dosya kopyalanamadı, hedef dizin gerekli şekilde yapılandırılmamış. Bu dosya ya da dizin izinleri ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Daha fazla bilgi için sistem günlüğüne bakabilirsiniz.

 

 

Temel Bilgiler
Gönderi Bilgileri
orhancel 08.12.2015 - 17:54

Sorun büyük olasılıkla "tmp" dizini ayarlarıyla ilgili.

  1. Yapılandırma > Medya > Dosya sistemi sayfasına (siteadi.com/admin/config/media/file-system) gidin.
  2. "Geçici dizin" bölümünde bir veri yoksa "tmp" yazın, "/tmp" yazıyorsa başındaki "/" işaretini kaldırın. Aslında güvenlik bakımından /tmp olması daha doğru ama paylaşımlı hostinglerde bu dizine erişim verilmediğinden kullanılamıyor. Güvenlikle ilgili alınabilecek önlemler var; Google ile ulaşabilirsiniz.
  3. "Yapılandırmayı kaydet"e tıklayın.

Bu adımlar sorununuzu çözmediyse, ilgili hata iletileriyle birlikte, bu soru altına yorum olarak yazın; yeniden yardımcı olmaya çalışırım. Diğer sorunlarınızı da yazın; belki bu biçimde yardımla çözülebilecek şeylerdir. Değilse iletişim sayfasından Ücretli Drupal İş/Destek Talebi iletebilir ya da buraya gerekli bilgileri yazarak diğer üyelerden profesyonel yardım isteyebilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 10.12.2015 - 09:07

Hocam Merhabalar,

tarif ettiğiniz gibi işlemi gerçekleştirmeye çalışacağım. Olumlu yada olumsuz sizede bilgi vereceğim.

İlginize teşekkür ederim...

Gönderi Bilgileri
orhancel 10.12.2015 - 09:37

Hocam Merhabalar,

dediğiniz işlemi gerçekleştirmeye çalıştım fakat resimdeki gibi bir hata verdi. İnceleyebilir misiniz ?İyi çalışmalar diliyorum...

Gönderi Bilgileri
orhancel 10.12.2015 - 16:15

Arkadaşlar Merhaba,

Sorun mediasur arkadaşımızın anlattığı gibi çözülmüştür. Aynı hata ile karşılaşanlar olursa bu çözüm yolunu izleyebilirler ...

Gönderi Bilgileri
orhancel 21.12.2015 - 08:43