kurulumda hata

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.
  • Warningfile_unmanaged_save_data() (/home/yiwdakik/public_html/includes/file.inc dosyasının 1936 satırı) içinde file_put_contents(temporary://fileVVCGBj) [function.file-put-contents]: failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed.
  • Dosya oluşturulamadı.

 

bu hatayı aldım nasıl düzeltirm bu arada yeniyim 

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
dakika90 18.11.2015 - 20:42

Sitenizin yönetim/admin bölümüne erişebiliyorsanız:

  1. Önce sitenizinadi.com/admin/config/development/performance bölümünden cache'i (önbellek) temizlemeyi deneyin. İşe yaramazsa...
  2.  sitenizinadi.com/admin/config/media/file-system adresine gidip "Temporary directory" (Türkçesi 'Geçici dizin' ) bölümüne "tmp" yazın (önünde bölü "/" işareti olmasın). Zaten tmp yazılı ise yine de kaydedin. Bu dizin yoksa oluşturun.

tmp dizini farklı yerlerde olabilir ve yukarıda belirtilen bölümde yol buna göre düzenlenmelidir; siteniz ve hostinginiz hakkında bilgim olmadığından genel bir çözüm önerdim. Drupal sürümünüze göre, tmp dizini için çeşitli güvenlik işlemleri yapmanız da gerekebilir ancak kafanızı karıştırmamak için şu an buna girmiyorum. Drupal'in en yeni sürümünü (7 kullanıyorsanız, en yeni 7.xx sürümü. Drupal 6 zaten artık desteklenmiyor ve Drupal 8 de henüz yeterli olgunlukta değil.) kullanırsanız büyük olasılıkla güvenlik sorunu yaşamazsınız.

Sitenin admin bölümüne erişemiyorsanız, "sites/default" dizinindeki settings.php dosyasının en altına şu kodu ekleyip yeniden deneyin:

$conf['file_temporary_path'] = 'tmp';

Yazma izinleriyle ilgili bir sorun da olabilir; kullandığınız hosting/sunucu hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olunabilir.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.11.2015 - 10:18