Drupal Ticket Sistemi

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

İyi günler,
Drupal 7 de bi tucker adı altında içerik turu oluşturdum. Viewslede gerekli sayfa ve bloğu yaptım. Ancak bi sorunum var. Kulaanici ticket içeriğini ekleyince admine admin yorum olarak cevap ekleyince kullanıcıya nasıl otomatik mail olarak bildirim yollayabilirim. Veya sade kullanışlı bi modül veya öneriniz varmı tucker modülü için. Şimdiden teşekkür ederim.

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
salihads 01.11.2015 - 10:01

Merhaba,

"Tucker" diye bir Drupal eklentisi bulamadım; varsa bağlantısını paylaşın lütfen. Anlam olarak da bir eklenti için pek uygun değil gibi tucker; yazım yanlışı mı var acaba? Okunuşu itibarıyla "tucker tucker çalışıyor" denebilir tabii. :)

Belirttiğiniz bildirimler için Rules eklentisini kullanabilirsiniz. Bu konuda nette epeyce kaynak var. drupalturkiye.org'ta da benzer işler için Rules kullanılıyor (Bazı küçük sorunlar var gerçi ama zaman ayırıp düzeltemiyorum.).

Ticket sisteminden kastınızın bilet satış sistemi değil, destek sistemi olduğunu kabul ediyorum. Böyle bir proje geliştirmedim henüz ama gördüğüm kadarıyla en yaygın kullanılan eklenti: Support Ticketing System

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 01.11.2015 - 13:38

Tucker yazım yanlışı olmuş ticket diye bi içerik turu oluşturdum benim isteğim sadece bi ticket içeriği eklendiğinde admine admin yorum yaptığında içeriği oluşturan kullanıcıya mail ile bildirim gitmesi. Bu arada soylemis olduğunuz tucker modülü çok karışık. Ben sade bi çözüm arıyorum

Gönderi Bilgileri
salihads 01.11.2015 - 13:47

Şurada bir karşılaştırma var ama görünen o ki Drupal 7 için en uygun seçenek Support Ticketing System (Support) eklentisi (diğerleri dağıtım ya da Drupal 7 için kullanılabilir sürümleri yok). Ya da belirttiğiniz işlevler (içerik oluşturulduğunda e-mail bildirimi) için Rules kullanarak kendiniz daha basit bir sistem geliştireceksiniz. Rules'u her koşulda öğrenmenizi öneririm; sayısız sorun/gereksinim için kullanabilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 01.11.2015 - 14:09

Üstadım acaba şuan bu sitedeki soru sorma sistemini nasıl yapabilirim. Aslında yapmak istediğim tam manasıyla bu. Rules eklentisinide inceledim ncak türkçe kaynak bulamadım.

Gönderi Bilgileri
salihads 01.11.2015 - 21:37

drupalturkiye.org'un Destek bölümünde temel işlevler için Entity Reference ve Rules kullanıldı. Özetle soru, yanıt ve yorumlar Entity Reference kullanılarak birbiriyle ilişkilendiriliyor. Rules ile de ilgili bir içerik oluşturulduğunda kullanıcıya e-mail gönderiliyor. Daha ayrıntılı hatta ders olarak anlatmak isterdim ama gerçekten buna ayıracak zamanım yok şu an (Hatta belirttiğim işlevlerdeki kimi sorunları düzeltecek zamanım bile yok.). Zaten temel düzeyde İngilizce bilmiyorsanız Drupal ile site geliştirmek kolay olmayacaktır. Hem Türkçe Drupal içeriği çok az (Bu siteyi kurarak elimden geldiğince artırmaya çalıştım ama maalesef benden başka içerik sağlayan yok henüz ve tek başına yapabileceklerim çok sınırlı.) hem de işin kaynağı, özü İngilizce olarak geliştirildiğinden, ne kadar Türkçe içerik olursa olsun, İngilizce bilgisi olmadan belli bir düzeyden ileri gidemezsiniz. O yüzden, en azından teknik anlatımları anlayacak kadar İngilizce öğrenmenizi öneririm.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 02.11.2015 - 11:43