Yayında olan siteyi drupal a almak

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhaba, başka biri tarafından yapılan ve şu anda yayında olan bir siteyi kendi drupal ıma çekip değişiklikler yapabilir miyim?

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
savasdemirci 19.10.2015 - 12:40

Merhaba,

"Bir siteyi kendi Drupal'ıma çekmek" konusunu biraz açar mısınız?

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.10.2015 - 14:16

Şu anda başka biri tarafından yapılmış ve yayında olan bir web sitesini kopyalayıp kendi bilgisayarıma drupal kurup üzerinde değişiklik yapmak istiyorum.

Gönderi Bilgileri
savasdemirci 19.10.2015 - 14:21

Kopyalamak istediğiniz web sitesinin de Drupal olduğunu, kopyalanacak Drupal sitesinin dizin ve dosyalarının ya da en azından "sites" dizininin ve veritabanının elinizde olduğunu varsayarak yanıt veriyorum:

  • İlgili siteyle aynı ana sürümdeki (6.x, 7.x...) Drupal'ı indirip hostinginize kopyayın, açın (unzip, untar...) ve dizini uygun biçimde adlandırın (doğrudan hosting ana dizinine [public_html vb.] kuracaksanız, dizin içeriğini ana dizine taşıyın).
  • Kopyalanacak sitenin "sites" vd. değiştirilmiş/özelleştirilmiş dizin ve dosyalarını var olanların üzerine yazın.
  • Bir veritabanı oluşturup kopyalayacağınız sitenin veritabanını import edin. Veritabanı bilgilerini kopyalayacağınız sitenin settings.php dizinine göre oluşturun ya da settings.php'yi oluşturduğunuz veritabanına göre güncelleyin.

Bunlar temel adımlar. Ancak kopyalamadan önce şunları da yapmanız önerilir:

  • Kopyalanacak sitedeki gerekli eklenti, tema vb. güncellemelerini yapın.
  • Site yayındaysa, bakım moduna alın.
  • Cache'i temizleyin.
  • Clean URLs'i pasif hale getirin.

Büyük olasılıkla belenmedik sorunlar, hatalar ortaya çıkacaktır; onlara önce Google'dan, bulamazsanız bu siteden (vd. kaynaklardan) çözüm arayın.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.10.2015 - 16:16