Views de içeriğe ait tek bir resim göstermek

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

slmlar;

ilan sayfası için bir otomobil içerik türü oluşturdum bu içerikte ilan resimleri var ve views ile bu içerik türü için views yapmaya çalışıyorum views de biçimi grid seçiyorum ve field kısmında içerik türünün resim field ini seçiyorum ama yayınlanan içerikte kaçtane resim varsa virgül ile ayırarak hepsini gösteriyor ben sadece 1 tanesinin çıkmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

saygılarımla...

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Tema:
Gönderi Bilgileri
veli33 19.10.2015 - 00:52

Merhaba,

Kusura bakmayın ama noktalama işareti kullanmadığınız ve düzenli, ayrıntılı yazmadığınız için birkaç kez okuyup sorununuzu anlamaya çalıştım ama hala sorunun ne olduğundan emin değilim. Drupal ile çalışırken (özellikle Views ve kodlama gereken işlerde), tek bir virgül, tek bir küçük ayar, küçücük bir ayrıntı yaptığınız işin başarısızlıkla sonuçlanmasına yol açabilir. Bu nedenle hem Türkçeye hem Drupal'a hem de karşınızdakine saygı gereği, biraz daha fazla zaman ayırıp daha özenli yazmanızı/çalışmanızı öneririm.

Sorununuza gelince:

A) Eğer bir içerik türündeki tek bir içeriği Views ile istediğiniz biçimde sunabilmek için bir görünüm (view) oluştururken diğer içeriklerden görseller de görüntüleniyorsa, "Content: Nid" ile bir Contextual Filter (Bağlamsal Süzgeç) oluşturarak ve "Provide default value" için "Content ID from URL"i seçerek yalnızca ilgili içeriğe ait görsellerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

B) Görsel alanına birden fazla görsel eklenebiliyorsa ve siz Views ile yalnızca 1 tanesini göstermek istiyorsanız, ilgili görsel alanının "Multiple Field Settings" bölümünde "Display" ile "value(s)" arasındaki metin kutusundaki değeri 1 olarak ayarlayın.

Sorununuz bunlardan başka bir şeyse, lütfen daha ayrıntılı ve düzenli bir biçimde yazın.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 19.10.2015 - 10:11

Teşekürler,

yanıtınızda ki b şıkkı ile sorun düzeldi.

Gönderi Bilgileri
veli33 19.10.2015 - 14:23