Drupal Menü SQL Hatası

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Merhaba,

Menü oluştururken bağlantı eklemek ya da alt menü oluşturmak  istediğimde "Additional uncaught exception thrown while handling exception" başlığı altında SQL hatası alıyorum.  

Çözümü ile ilgili bağlantıda  mysql\bin\my.ini  dosyasında  max_allowed_packet  üzerinde yapılan değişiklik mevcut, ancak ilgili dosyaya erişemiyorum. 

Sorunla ile ilgili alternatif çözümler mevcut mudur ? 

 

Teşekkür ederim. 

Temel Bilgiler
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
mervebasturk 20.11.2014 - 17:26

Merhaba,

settings.php kullanılarak yapılabilir mi diye düşündüm ancak şurada yazıldığına göre bu olanaklı değilmiş (Drupal 6 için bu gibi değişiklikleri yapmaya izin veren bir eklenti varmış.):

Ancak yukarıda belirtilen yerde ve başka yerlerde anlatıldığına göre yalnızca my.ini değil my.cnf dosyası ile de yapılabiliyormuş değişiklik. Anladığım kadarıyla, böyle bir dosya yoksa siz oluşturuyorsunuz. "Dosyaya erişemiyorum" derken, dizine erişebiliyor ama dosyayı bulamıyorsanız, kendiniz oluşturun. Hostinginiz erişime uygun değilse, tek çare onlardan bu değişikliği yapmalarını istemek.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 20.11.2014 - 20:46

my.ini dosyasını kendim oluşturdum, erişebiliyordum fakat dosyayı bulamadım teşekkür ederim cevabınız için.

Gönderi Bilgileri
mervebasturk 26.11.2014 - 11:00