Hiyerarşik kategori gösterimi

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

selam arkadaşlar ben sahibinden.com sitesinde ilan ekleme kısmında olduğu gibi kategori seçimi yapılarak sayfa içeriğinin görüntülenmesini istiyorum.

Sözlüğümü oluştrudum ancak gerisi pek istediğim gibi olmadı.

hierarchical select ve Simple hierarchical select modüllerini denedim. Shs daha çok işime yarar gibi ama onun görüntüsünü nasıl ayarlayabilirim.

http://hizliresim.com/Vpz08P

resimdeki yerine Sınav, Ders ve Sınıf olarak seçim listesi yapmak ve Apply butonunu kaldırmak istiyorum.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

 

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
clicks 26.05.2014 - 20:08

Eklentileri kurup denemeye zamanım olmadı ancak hatırladığım kadarıyla o 2 eklentiden en az birinde düğmeyi kaldırma gibi bir seçenek vardı (Başka AJAX eklentileri gerektirebilir.).

Formun görünümünü ise CSS ile istediğiniz biçimde değiştirebilirsiniz. Tarayıcının sunduğu denetleyici ya da FireBug ile ilgili CSS ID ve class'larını bulup biçem uygulayabilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 27.05.2014 - 16:11

Hiyerarşik seçim belki küçük gibi gözüken bir detay ama bu drupal için bence önemli bir eksiklik. Bu olay wp de söz konusu değil. Alt kategori seçildiğinde üst kategori seçilmeden içerik üst kategoride gözükmüyor yani kapsamıyor. İlla ikisinide seçili hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için sunulan çözüm seçenekleri de bence o kadar tatmin edici değil. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Gönderi Bilgileri
barracuda 28.05.2014 - 21:37

Evet o anlamda bir tuhaflık, eksiklik var gibi Drupal'da. Ancak sanırım Views ve başka birçok eklenti ile istenen hemen her sonucu elde etmek olası (En son seçenek olarak: PHP kodlayarak ya da özel eklenti yazarak yapılabilir.). Somut bir sorun örneği verirseniz birlikte bir çözüm bulmaya çalışabiliriz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 29.05.2014 - 00:19

Sunulan çözüm seçenekleri derken hali hazırdaki modülleri kastetmiştim, orada yazım eksikliği yapmışım kusura bakmayın. Benim özel bir sıkıntım yok, fakat bence bu konu çekirdekte çözülmesi gereken bir ayrıntı. Yönetimde hiyerarşik sınıflandırma yaparken alt terimin olması, üst terimin onu kapsamaması sadece şekilden ibaret kalıyor.

Gönderi Bilgileri
barracuda 29.05.2014 - 06:39

Yorumlarınız için teşekkürler.

H.select ve shs eklentileriyle tam istediğim şeyi yapamayınca bende SINIF- DERS - DOSYA isimlerinde üç adet views blok oluşturdum ve bunları 3 kolonlu bir panelsde(BELGE) birleştirdim.

http://hizliresim.com/XWp9Lj

Yinede görüntüyle oynamam lazım. Düz bir liste yada pager istemiyorum. Css ile bayağı bir araştırdım ama options-select tarzı bişey bulamadım.

http://hizliresim.com/jJRXnj

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderi Bilgileri
clicks 02.06.2014 - 01:45

Hierarchical Select tam istediğiniz şeyi yapabilir diye düşünüyorum. Şu örnekleri incelediniz mi?

http://wimleers.com/demo/hierarchical-select/az-standards

http://wimleers.com/demo/hierarchical-select/menu

Views ile exposed filter kullanarak (ve Better Exposed Filter eklentisiyle) select list biçiminde gösterilebilir ama sanırım sizin istediğiniz şey için en uygun çözüm Hierarchical Select. Belirttiğiniz biçimde 3 ayrı view kullanarak görsel olarak benzer bir şey ortaya çıkarsanız da bu hiyerarşik bir seçim işlevi sunmayacaktır. Siteniz yayındaysa uygun bir zaman bulduğumda inceleyip daha somut bir şeyler söyleyebilirim.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 02.06.2014 - 11:07

link verdiğiniz siteyi görmemiştim. istediğim gibi ama bunları nasıl siteye uyarlayabilirim. Show config kısmında bazı kodlar var ama bunları nasıl uyarlamam lazım bilmiyorum.

http://deneme.zyazilim.net/ adresine bir göz atabilirseniz sevinirim. BELGE sayfasında daha önce bahsettiğim 3 views ile yapılmış deneme, HSELECT sayfasındada shs ile yaptığım deneme var.

Gönderi Bilgileri
clicks 03.06.2014 - 18:49

Önceki yorumda verdiğim örnekler Hierarchical Select ile yapılmış, siz ise Simple Hierarchical Select kullanmışsınız. Hierarchical Select kurup biraz kurcalarsanız tahminen çözersiniz. Çözemezseniz sitenizin admin bilgilerini iletin (Profilimdeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.), uygun bir zamanda bir örnek oluşturmaya çalışayım. Demo/test sitelerim var ama bu eklentiyi kurmak, gerekli içeriği oluşturmak vs. için zamanım yok maalesef. Sizin sitenizde örnek yapıp çözümü de buraya yazabilirim.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 03.06.2014 - 20:21

Hs ile denemelerim shs ile olanlardan daha kötü oldu. Neyi eksik yapıyorum anlayamadım. iletişim kısmından kullanıcı adı ve şifre gönderiyorum. eğer vakit ayırıpta yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim...

Gönderi Bilgileri
clicks 04.06.2014 - 23:01

Hierarchical Select ile ben de istediğim sonucu alamadım. Sitenizde yeterli ve düzenli içerik vs. yok; bu da deneme yapmamı zorlaştırdı. Bu yüzden Simple Hierarchical Select ile denedim.

1) Sınav içerik türünüze Deneme adlı sözlüğü kullanan bir terim başvurusu alanı ekledim ve arayüz kontrolü olarak Simple Hierarchical Select'i seçtim. Böylece, Sınav içeriği oluşturulurken hiyerarşik olarak Deneme sözlüğünden seçim yapılabiliyor.

2) Sınav içerik türündeki içerikleri listeleyen bir view oluşturdum ve "İçerik:Has taxonomy terms (with depth; Simple hierarchical select)" exposed filtre ekledim. Advanced bölümünde, Exposed form altından "Exposed form style"'ı "Temel" seçtim, ayarlardan da Autosubmit'i işaretledim. Böylece Apply düğmesine gerek kalmadan, seçim yapıldığı anda süzme işlemi gerçekleşebiliyor.

Sanırım sorununuz çözülmüş oluyor. Anlamadığınız, takıldığınız bir yer varsa sorabilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 05.06.2014 - 00:32

Hocam emeğiniz için teşekkür ederim. Ben Advanced kısmınındaki bu özellikleri kaçırmışım. Günlerdir uğraştıktan sonra sayenizde bayağı bir ilerleme sağlandı. Drupal gerçekten büyük bir dünya. Bizim gibi acemilerin daha çok yolu var ve uğraşması gerekir. Bunun  içinde sizin gibi ustaların yol göstermesine ihtiyacımız var.

Şimdide diyorum ki acaba views sayfasına girildiğinde exposed filterdan seçim yapmadan önce hiç bir değer listelenmese nasıl olur?. Nasıl yapabilirim? denemeye devam...

Gönderi Bilgileri
clicks 05.06.2014 - 01:16

Rica ederim; yardımcı olabildimse ne mutlu.

Son sorunuza gelince: "Exposed form style"dan "Input required"ı seçerek çözebilirsiniz diyecektim ama girip bakınca gördüm ki siz zaten çözmüşsünüz.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 05.06.2014 - 01:33