Views ile oluşturulmuş bloka link verme....

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Arkadaşlar sitemin sağ bölümünde kitap önerileri diye bir bölüm yapmak istiyorum.Kitap ismi ve resim görünecek. Resim veya kitap ismine tıklayıncada önerisi yapılan bütün kitapların listeleneceği bir sayfa yapmak istiyorum. Bunun için bir içerik türü oluşturdum içerisinde başlık, gövde ve resim olan. Daha sonra bir viewsten bir sayfa oluşurdum ve bu bilgileri çektim sayfa. Daha sonra sitenin sağ bölümünde gösterilmek üzere views ten bir blok oluşturdum ve son eklenen resim ve kitap ismini çektim oraya.  Şimdi bloktaki bu  alana tıklayınca son eklenen kitap bilgilerinin olduğu içeriğe gidiyor. Ama ben bütün kitapların listelendiği views ten oluşturduğum  sayfaya gitsin istiyorum. Oluşturduğum sayfanın yolu .../kitap-onerilerim

Bira karışık oldu sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.

Etiketler:
views, block, link
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
serkani 22.05.2014 - 10:49

Anladığım kadarıyla oluşturduğunuz sağ Views bloğunda listelenen kitap içeriği bağlantılarının ilgili içeriğe (kitaba) değil, tüm kitapları listeleyen Views sayfasına yönlenmesini istiyorsunuz.

Views başlık alanına otomatik olarak ilgili içeriğin bağlantısını ekler. Sizin örneğinizde kitap adı başlık olarak kullanılıyor olmalı.

  1. Views arabiriminde bu alana (Tahminen "İçerik: Başlık" gibi bir adı olmalı.) tıklayıp "Link this field to the original piece of content" yazan alandan işareti kaldırın.
  2. Biraz aşağıdaki "Sonuçları yeniden yaz" alanından bu alana istediğiniz URL'i verin. Bunun ayrıntılarına iş yoğunluğu nedeniyle giremiyorum; nette "drupal views rewrite results" biçiminde arama yaparsanız birçok kaynak bulabilirsiniz.

 

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 22.05.2014 - 14:42