Drupal 7 views kategori ve alt kategori listeleme

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Selam Arkadaşlar,

Ben Drupal 7 de sınıflandırma terimlerinden önce firmalar diye bi sözlük ekledim. Bu sözlüğe a-b-c şeklinde tüm alfabeyi kapsayacak şekilde terimler ekledim. Bu terimlerede ilk harfine göre firma kategorileri ekledim. Daha sonra bir içerik türü oluşturup burdan açılır kutudan seçilecek şekilde sınıflandırma terimlerini ekleyip firmalar ekledim. Şimdi bunları önce sadece a-b-c şeklinde olacak şekilde viewsle listeleyen bir sayfa ordan tıklanılan harfe göre açılacak alfabetik firma kategorileri burdanda tıklanılan firma kategorilerinde bulunan firmaları listeletmek istiyorum. Acaba bunu nasıl yaparım.

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Gönderi Bilgileri
salihads 15.03.2014 - 18:41

Merhaba,

Yanlış anlamadıysam, Taxonomy menu eklentisi işinizi görebilir gibi geliyor.

Çözemezseniz yazın, başka öneriler sunayım. Çözerseniz de nasıl çözdüğünüzü yazabilirseniz, diğer Drupal Türkiye topluluğu kullanıcıları için yararlı olur.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 16.03.2014 - 12:06

Üstadım taxonomy menü ile nasıl yapacağımı bilmiyorum ancak yapmak istediğim aşağıdaki linkteki dosyada mevcut linki http://www.dosya.tc/server25/kCAJpS/site_al__malar.rar.html

 

saygılarımla..

Gönderi Bilgileri
salihads 16.03.2014 - 13:44

Taxonomy menu eklentisinin kullanımı hakkında bilgi eklentinin belgelendirme sayfasında var (İngilizce) https://drupal.org/documentation/modules/taxonomy_menu. Hiç kullanmadım ama kullanımı kolay, basit bir eklenti olduğunu düşünüyorum; biraz kurcalarsanız çözebilirsiniz.

Eğer her hiyerarşik menu için ayrı bir sayfaya yönlendirilecekse Views ile yapabilirsiniz. Örneğin önce sözlüğünüzdeki en üst düzey olan alfabenin harflerini listeleyen bir Views oluşturup var olan taxonomy sayfasının yerine gösterebilirsiniz. Daha sonra her alt düzey için aynı biçimde Views ile terimleri listeleyip CSS ile biçimlendirebilirsiniz.

Başka yol ve yöntemler de olabilir. Biraz kurcalar ve Google ile araştırma yaparsanız mutlaka çözüm bulabilirsiniz. Şu an iş yoğunluğum fazla ama koşullar el verirse ileride bu konuda bir ders hazırlayabilirim. Siz hele bir başlayın, takıldığınız yerlerde buraya yazarsınız yardımcı olmaya çalışırım.

NOT: Yanıt yerine yorum olarak ekleyin lütfen. Aslında soru sahibinin Yanıt ekleyememesi gerekiyor, sitede bu gibi bir takım küçük hatalar da var ama zaman bulamadım henüz. Bu yüzden Yanıt olarak eklediğiniz içeriği Yorum'a dönüştürdüm.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 17.03.2014 - 12:18

İstemiş olduğum sorunun cevabının büyük bir çoğunluğunu https://www.youtube.com/watch?v=y1jqu8JnLbU bu linkteki videodan çözdüm ancak şöyle bir sıkıntım var ben http://sehirportal.adsbilisim.com/catalog bu linkteki firma listelemesini 250*250 px kutucuklar alt kategorisinide alt alta listelemeek(yani şuanki durumda listelemek istiyorum. acaba bunu nasıl yapabilirim. Belki diyeceksinin css ile b sorunu çözebilirsiniz ancak alt kategorininde üst kategorininde class ve idleri aynı

Gönderi Bilgileri
salihads 16.04.2014 - 17:28