siteye müzik ekleme

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Selamlar;

ben siteme müzik eklemek istiyorum. bununla ilgili birkaç eklenti denedim ancak sayfalar arası geçişlerde müzik tekrar başlıyor. benim yapmak istediğim sadece ekranda play/pause düğmesi olsun ve sitedeki gezintilerde çalmaya devam etsin. bu şekilde yapabilmemin yolu varmı acaba.?

yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler...

Etiketler:
media
Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Tema:
Gönderi Bilgileri
clicks 14.03.2014 - 19:22

Buna verebileceğim tek yanıt: Kesinlikle sitenize müzik eklemeyin ve bu çok kötü fikirden derhal vazgeçin. Hem kendiniz ve siteniz hem ziyaretçileriniz için.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 15.03.2014 - 00:40

Aslında bende pek taraftar değilim ama sitesini yeniden düzenlediğim kişir bazı örnek sitelerde görmüş ve aynısını istiyor.
Bende mecburen araştırmaya başladım. Bir yol öneren varsa sevinirim.

Gönderi Bilgileri
clicks 15.03.2014 - 19:12

Merhaba,

Müşterinizi bilgilendirin, eğitin. Bunun çok kötü bir fikir olduğunu söyleyin. Web sitesine otomatik çalan bir arkaplan müziği eklemenin internetin ilkel dönemlerine ait, çağdışı, demode, amatörce, (kullanıcılara) saygısızca bir iş olduğunu öğretin. Şu sayfayı gösterin http://drupalmotion.com/content/when-customer-suggests-background-music, şu yazıyı okutun http://completeusability.com/regrettable-background-music/. Bir profesyonel olarak böyle bir amatörlüğe ve yanlışlığa alet olmak istemediğinizi, bunun kariyerinize zarar vereceğini anlatın.

Halen ısrar ediyorsa ve olanağınız varsa o müşteriden derhal kurtulun. Bir sonraki adımda sağ köşeye bir nazarlık yerleştirmenizi isteyebilir.

Ancak mesele ekmek parasıysa ve gerçekten çaresizseniz yapmak zorunda kalınabilir. Hem -üzülerek ve hiç istemeyerek de olsa- yardım etmek hem sorunuzu yanıtsız bırakmamak ve Drupal ile çözümü yokmuş izlenimi oluşturmamak adına, size Background Audio playback eklentisini kullanmanızı öneririm. Sayfalar arasında gezinirken müziğin daha yumuşak ve kesintisiz bir geçiş yapması için eklenti sayfasında belirtilen AJAX destek eklentilerinden (AJAXify Pages veya Drujax) birini kullanabilirsiniz.

Umarım müşterinizi ikna eder ve bu işten vazgeçirirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 16.03.2014 - 12:39