Kişisel video player ve youtube video gömme

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

Bir drupal siteye kişisel video player eklemek istiyorum fakat youtube videoları uzaktan çağrılabilsin. Yani video için kendi hostumu değil de youtube'u kullanmak istiyorum. Youtube videosu benim playerımın içine gömülsün istiyorum. Örnek vermek gerekirse bu sayfadaki gibi http://clipbucket.net/demo/upload.php#current_remote_upload_div videolar youtubedan gömülebiliyor.

İnternette araştırdım bulamadım fakat aranızda bilip yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
jcb 14.03.2014 - 16:28

Youtube'a (ya da herhangi bir sağlayıcıya) ait videoları URL'lerini girerek kendi sitenizde gösterebilmenizi sağlayan çok sayıda eklenti var:

Media / Media: YouTube

Embedded Media Field

Video Embed Field

YouTube Field

vb...

Ancak kendi oluşturduğunuz bir video oynatıcıdan bahsediyorsanız, bu konuda hiçbir bilgim yok. Drupal.org forumlarında araştırıp, benzer bir konu yoksa yeni başlık açmanızı öneririm.

 

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 15.03.2014 - 00:32

Bu eklentileri biliyorum fakat benim bahsettiğim kendi oluşturduğum player içine gömülü olması.Bu eklentileri kullanınca videoyu sadece youtubedan çekmiş oluyoruz. Böyle bir olanak var mıdır?

Gönderi Bilgileri
jcb 15.03.2014 - 00:42

Konuyla ilgili bilgim ve deneyimim yok yanıtımda da belirttiğim gibi. Ancak Google'da küçük bir araştırma yaptım. Tam olarak belirttiğiniz şeye ilişkin bir şey bulamadım ama başka bir yaklaşım/çözüm olabilir. MediaFront eklentisi başka kaynaklardan video gösterebilmenin yanı sıra, video oynatıcıyı HTML, CSS ve JavaScript ile biçimlendirme olanağı da sunuyormuş anladığım kadarıyla. Belki bu eklentiyi kullanarak kendi video oynatıcınıza benzer bir oynatıcı tasarlayabilirsiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 15.03.2014 - 01:24