sayfayı ekrana ölçeklendirme

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

sayfa elemanlarını tam ekran olarak nasıl gösterebilirim. yani örnek olarak http://www.studyoekrem.com.tr/default.asp adresi gibi sayfanın boyutları değişse bile sadece sayfa elemanlarının boyutları otomatik olarak değişiyor.

sanırım js ile yapılmış ancak drupal ile böyle bir görüntü nasıl oluşturulabilir.

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
İlgili Eklentiler
Tema:
Gönderi Bilgileri
clicks 03.03.2014 - 23:27

Adresini verdiğiniz siteden kurtulabilmek için 20 dk. kadar uğraştım. Tarayıcımı ve bilgisayarımı perişan etti. Bir sitedeki web formda yazdığım, kaybetmek istemediğim uzunca bir metin olduğu için resetleyemedim. Ancak maalesef sonunda hiçbir şey yapamaz hale geldim ve resetlemek zorunda kaldım. WP tabanlı ASP sayfaları olan, girişinde müzik çalan, optimize edilmemiş dev fotoğraflar ve tahminen saçma sapan kaynak kodları içeren bu siteyi bir kazayla da olsa açmamak için kara listeye aldım. Size de bağlantısını paylaştığınız herkesi öndecen uyarmanızı öneririm. Son derece kullanıcı düşmanı ve tehlikeli bir site.

Sorunuza gelince: Ne Drupal ne JS ile ilgili. Çözüm CSS'te. CSS ile 100% genişlik ve yükseklik vererek, istediğiniz div'leri üst ya da alta sabitleyerek benzer bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğrudan Drupal ile ilgili bir soru olmadığı için ayrıntılı yanıt vermiyorum. Zaten bununla ilgili çok sayıda kaynak ve örnek çalışma var nette.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 04.03.2014 - 01:02

örnek sitenin biraz kastırdığı doğru ancak bukadar sorun yaratacağını tahmin etmemiştim. verdiğim sıkıntı için özür dilerim.

yanıta gelince

sitenin benzeri bir şey yapmak istediğim için kaynak kodlarına bir göz attığımda js ile mevcut sayfanın ebatlarını alıp sayfa elemanlarına (divler, image ve fontlar gibi) yüzde olarak yansıttığını gördüm.

başta bende sizin dediğiniz gibi css ile denedim ancak verdiğim %100 değer slide resmini sayfaya yaymadı orjinal boyutlarda gösterdi, içerik ise ölçeklenmediği için scrollbar oluşmuştu.

neyse sizin tecrübenize güveniyorum. css ile olur dediğniz için biraz daha bu yönde biraz daha deneme yapalım.

Gönderi Bilgileri
clicks 04.03.2014 - 01:55

CSS ile kesinlikle olur; JS vb.ne hiç gerek yok. Biraz incelikli ve özen gerektiren bir iştir. Sayısız İngilizce ve belli ölçüde Türkçe kaynak var. Örneğin şu kaynak sanırım sorununuzu çözmeye yetecektir: http://fatihhayrioglu.com/100-genislik-ve-100-yukseklite-sayfa-iskeleti-...

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 04.03.2014 - 02:11