Drupal 7 kurulum mysql hatası yardım

Hata mesajı

Deprecated function: views_php_handler_field->pre_render() (/var/www/html/drupalturkiye.org/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc dosyasının 202 satırı) içinde Function create_function() is deprecated.

merhaba üstadlar.wampservere lokal host kurarken database bölümünü geçemiyorum.drupalin son surumunu ve server programınında son surumuyle denedim.ayrıca easyphp ılede aynı hatayı aldım.sorun nedir acaba aldığım hata şu:

"Failed to connect to your database server. The server reports the following message: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'drupuser'@'localhost' (using password: YES)."

bu sitede bahsetmişler ama ingilizcem iyi değil çözemedim yardımcı olurmusunuz.

http://community.webfaction.com/questions/2669/configure-drupal-7-to-use...

Temel Bilgiler
Destek Kategorisi
Drupal Sürümleri:
Gönderi Bilgileri
okays 27.11.2013 - 17:08

orjinaline baktım şuan settings.php nin unix diye bir metin yok.verdgm ingilizce sitede de kurulumda unix socket diye bir ayarın yerleştgni ve onu sildiğni söylüyor galıba .o kısmı sildigmde duzelırmı acaba.yada bir guvenlık ihlalı yada başka bir problem çıkarmı?

Gönderi Bilgileri
okays 27.11.2013 - 17:18

Adım Adım Türkçe Drupal 7 Kurulumu dersini de okumanızı öneririm. Localhost'ta da hemen hemen aynı adımlarla kurulum yapabilirsiniz:

http://www.drupalturkiye.org/drupal/drupal-kurulum-rehberi/adim-adim-tur...

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 27.11.2013 - 18:39

Merhaba.

Ya veritabanı ayarlarınızda sorun var ya kurulum sırasında veritabanı bilgilerini yanlış girdiniz. settings.php dosyasındaki bilgileri kontrol edip düzeltmenizi öneririm. Drupal 7 kurulum aşamasında yapıyor ama veriler hatalı girildiyse veritabanı ile Drupal arasındaki bağlantıyı settings.php'ye gerekli verileri girerek yapmalısınız. Aşağıdaki örnek kodda ilgili yerleri kendi bilgilerinizle değiştirerek settings.php'ye ekleyin ya da var olan bilgileri kontrol edip düzeltin.

$databases = array (
 'default' => 
 array (
  'default' => 
  array (
   'database' => 'veritabanı-adı',
   'username' => 'veritabanı-kullanıcı-adı',
   'password' => 'veritabanı-şifresi',
   'host' => 'localhost',
   'port' => '',
   'driver' => 'mysql',
   'prefix' => '',
  ),
 ),
);

Veritabanı bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ve kaybedilmemesi gereken bilgiler içermiyorsa yeni bir veritabanı oluşturup deneyin. Veritabanını oluşturken yukarıda belirtilen bilgileri not edin ki gerektiğinde settings.php'de kullanabilesiniz.

Gönderi Bilgileri
Ergun K. kullanıcısının resmi Ergun K. 27.11.2013 - 18:30

çözdüm şükür.önce yeni veritabanı oluşturdum.sonra o veritabanından yetkileri düzenleden kullanıcı ekleden kullanıcı adı sonra localhostu seçtim parola urettim.kaydettım.sonra da malum bilgileri kurulumda gırdım.

ha dıceksınz onceden boyle yapmadınmı,yaptım ama makine adını localhost gırmedım kullanıcı olustururken,galıba ondan oldu bende tam anlamadım.tesekkurler herkeze

Gönderi Bilgileri
okays 28.11.2013 - 23:34